• Захворювання
  • Ціни
  • Процедури
  • Контакти
  • Новини клініки
Поллиноз

Поліноз

14.08.2020

Поліноз - Це сезонне алергійне захворювання.

Клінічно поліноз проявляється у вигляді кон'юнктивіту та риніту. Довгий час вважалося, що в основі розвитку захворювання лежить контакт пацієнта зі свіжоскошеною травою – звідси і друга назва – Сінна лихоманка.

Насправді речовина, яка виступає алергеном, у цьому випадку – пилок рослин. Загострення полінозу пов'язані з періодами цвітіння різних рослин. Суха, тепла погода сприяє поширенню пилку і посилює симптоми полінозу, тоді як підвищена вологість повітря навпаки полегшує перебіг хвороби. 

До основних симптомів захворювання відносять: чхання, порушення носового дихання, наявність прозорого слизового відокремлюваного в носовій порожнині, сльозотеча, свербіж повік, світлобоязнь.

У разі недостатнього лікування або його відсутності може приєднатися інфекція та поліноз ускладниться гайморитом, бронхітом, пневмонією або гнійним кон'юнктивітом. 

Лікуванням полінозу займаються оториноларингологи та алергологи. Самостійне лікування в більшості випадків не призведе до одужання. Якщо ви страждаєте від симптомів алергії – варто звернутися до професіонала, щоб не допустити розвитку ускладнень.

Статті на тему

Причини зниження слуху

Причини, через які може знизитися слух різноманітні, але якою б не була причина, перше, що потрібно зробити для її можливого усунення це записатися на прийом.

Гострий мастоїдит

Гострий мастоїдит – це гостре запальне захворювання осередків соскоподібного відростка. Виникає, найчастіше, як ускладнення середнього отиту, зрідка внаслідок механічної травми соскоподібного відростка, з наступним …

Запалення слухової труби!

Слухова труба – важливий відділ нашого вуха. Вона з'єднує носоглотку із порожниною середнього вуха. «Труба» звучить трохи перебільшено, адже її довжина трохи більше ніж 6 см, …

UA