• Захворювання
 • Ціни
 • Процедури
 • Контакти
 • Новини клініки

Видалення сірчаної пробки

Сірка у вухах, що утворюється в помірних кількостях, є природним фізіологічним процесом для людського організму. Саме завдяки їй забезпечується захист від грибків, бактерій та інших патогенних мікроорганізмів.

Сірка: що це таке і чому з'являється Чим небезпечне самостійне видалення сірчаної пробки Сірчаний корок: методи видалення в клініці ЛОРИКА Правильна гігієна вух Чому варто звернутися до лор-клініки ЛОРИКА в Одесі.
Також ви можете зателефонувати
+38 (048) 772 72 12
+38 (073) 772 72 12
+38 (067) 772 72 25
для попереднього запису
 

Сірка: що це таке і чому з'являється

Вушна сірка виконує роль змащувальної та очищувальної речовининеобхідного для нормального функціонування вух. Однак внаслідок неправильного догляду або порушення роботи церумінозних залоз можуть утворюватися сірчані пробки, що завдають чимало проблем людині.

Намагаючись самостійно витягти сірчану пробку, ви можете спровокувати ще серйозніші ускладнення. У цьому випадку звернення до досвідченого лору стане неминучим, а лікування буде складнішим та серйознішим. Тому своєчасна консультація при початковій появі неприємних відчуттів у вухах є дуже важливою.

Видалення сірчаної пробки в Одесі виробляють у клініці Лоріка. Тут працюють найкращі фахівці в галузі отоларингології, готові позбавити вас будь-яких проблем, пов'язаних з ЛОР-органами.

Пробка є великим скупченням вушної сірки щільної консистенції, яка перекриває слуховий прохід. Поки вона невеликих розмірів, люди рідко звертаються до лікаря ЛОР, оскільки відсутній дискомфорт. Але згодом пробка значно збільшується, викликаючи ряд неприємних симптомів:

 • тиск у вухах, що іноді супроводжується больовими відчуттями;
 • чутність звуків у вухах: дзвін, дзижчання тощо;
 • загальні проблеми зі слухом;
 • можливі запальні процеси у зовнішньому слуховому проході;
 • у рідкісних випадках – головний біль, блювання, легке запаморочення, кашель.

Найчастіше сірчана пробка дається взнаки після попадання води в зовнішній слуховий прохід (наприклад, при купанні або пірнанні). В результаті вона збільшується у розмірах та викликає відчутний дискомфорт.

Причин порушення нормального виведення вушної сірки є чимало. Серед них:

 • індивідуальні особливості анатомічної будови слухового проходу (вузькість, звивистість);
 • надмірне зростання волосся у вухах;
 • часте прослуховування музики в навушниках, а також використання звукопідсилювальних приладів для корекції слуху;
 • запилювальні приміщення;
 • самостійне застосування препарату для видалення сірчаних пробок без консультації з отоларингологом;
 • неправильне ставлення до гігієни слухового проходу (насамперед використання вушних паличок).

Чим небезпечне самостійне видалення сірчаної пробки

Якщо людина звертається до лікаря при перших симптомах, то пробка видаляється швидко, якісно та безболісно. При спробах самостійно позбутися її є високий ризик отримання травми стінок зовнішнього слухового проходу, розриву барабанної перетинки, розвитку гострих запальних процесів у зовнішньому та середньому вусі і навіть втрати слуху.

Сірчаний корок: методи видалення в клініці ЛОРИКА

Досвідчений лікар ЛОР діагностує проблему методом отоскопії ретельного огляду з використанням спеціальних інструментів.

В обов'язковому порядку збирається анамнез:

 • які симптоми турбують зараз;
 • чи були отити різного ступеня тяжкості протягом усього життя і як часто;
 • чи здійснювалися операції у вухах.

Такий підхід дуже важливий, оскільки якщо раніше було порушено цілісність барабанної перетинки (мається на увазі перфорація), то видалення сірчаних пробок у вухах проводиться спеціальними інструментами.
Найчастіше проблема зайвого скупчення сірки вирішується шляхом промивання. Якщо сірчана пробка має дуже щільну консистенцію, необхідно попереднє розм'якшення. Для цього використовується 3% перекис водню – безпечний засіб видалення сірчаних пробок.

Для промивання застосовується шприц Жане чи шприци мінімальних обсягів, куди надягається спеціальна насадка. Завдяки цьому отоларинголог успішно вимиває пробку, без небезпеки пошкодження барабанної перетинки та стінок слухового проходу. Після закінчення процедури у вухо кладеться турунд з антисептичним розчином, а пацієнту надається докладна консультація про правильний догляд.

Правильна гігієна вух

Використання косметичних паличок для чищення вух категорично заборонено і є однією з найчастіших причин виникнення сірчаних пробок. Незважаючи на те, що цей метод гігієни є найбільш поширеним, від нього варто відмовитися. Основний догляд, рекомендований оториноларингологами, полягає у акуратному промиванні зовнішнього проходу за допомогою пальця під час купання. Застосування лікарських препаратів повинно проводитися лише за рекомендацією та під наглядом лікаря ЛОР.

Чому варто звернутися до лор-клініки ЛОРИКА в Одесі.

Основна гордість нашої клініки – досвідчені фахівці з високою кваліфікацією. Саме вони гарантують пацієнтами першокласну допомогу та максимально ефективне лікування, оскільки наголос завжди робиться на виявлення реальної проблеми, а не усунення симптомів. Клініка ЛОРИКА оснащена професійним обладнанням та всім необхідним для якісної діагностики, а індивідуальний підхід до кожного пацієнта дозволяє вам отримувати не лише приємне обслуговування, а й не шаблонне лікування.

Якщо у вас з'явилися неприємні відчуття у вухах, не ігноруйте перші симптоми, звертайтеся до клініки Лоріка в Одесі. Ми завжди готові вам допомогти!

Подбайте про своє здоров'я

Запишіться на консультацію в смарт-клініку Лоріка онлайн.

Записатись
UA