• Захворювання
  • Ціни
  • Процедури
  • Контакти
  • Новини клініки

Продування та пневмомасаж вуха

Люди взаємодіють зі світом за допомогою п'яти основних почуттів: зору, слуху, нюху, смаку та дотику. ЛОР-захворювання часто «вимикають» кілька органів людського сприйняття, через що людина значно втрачає як життя: гірше чує, не відчуває запахів і смаку їжі. Професіонали клініки ЛОРИКА в Одесі одним із засобів «швидкої допомоги» після повернення нормального слуху називають продування вух і пневмомасаж.

Про процедури Показання для продування Протипоказання Як відбувається продування Як відбувається пневмомасаж Критерії ефективності Продування та пневмомасаж вух у клініці ЛОРИКА в Одесі Відео на тему
Також ви можете зателефонувати
+38 (048) 772 72 12
+38 (073) 772 72 12
+38 (067) 772 72 25
для попереднього запису
 

Про процедури

Продування – лікувальний чи профілактичний захід, під час якого спрямований потік повітря механічно впливає на євстахієву трубу. Наслідком гострих та середніх отитів, пірнання на глибину, зльоту та зниження літака може стати злипання її стінок. Це призводить до часткової втрати слуху. Процедура допоможе усунути проблему та повернути людині можливість повноцінно сприймати світ.

Для ефективнішого лікування фахівці ЛОРИКИ часто в комплексі з продуванням призначають пневмомасаж, під час якого повітряний потік, чергуючи силу тиску, впливає на барабанну перетинку. Це допомагає нормалізувати прохідність труби та позитивно впливає на відновлення слуху.

Пневмомасаж корисний поліпшення кровотоку, обмінних процесів організму. Важливо й те, що він зменшує тривалість запального процесу, покращує рухливість барабанної перетинки та допомагає спайкам розсмоктуватися швидше.

Показання для продування

Отоларинголог призначає процедуру як у профілактичних цілях – наприклад, людям, які багато часу проводять у польотах і схильні до ризику злипання євстахієвої труби та виникнення в ній спайок, так і в лікувальних.

Причинами для проведення є:

  • скарги на момент огляду (наприклад, на закладеність у вухах);
  • анамнез захворювання – після гострих отитів призначається відновлення слуху чи профілактики виникнення спайок;
  • огляд – якщо оториноларинголог виявляє видиму деформацію барабанної перетинки;
  • результати камертональних спроб;
  • результати аудіометрії – обстеження, що дозволяє встановити гостроту слуху;
  • підозра на наявність рідини у середньому вусі. У такому випадку процедури необхідні для того, щоб з'явилася можливість для евакуації рідини. У результаті припиняється розвиток захворювання.

Щоб переконатися в тому, чи можна здійснювати ці процедури в кожному конкретному випадку, в Лоріці проводять риноскопію. І лише після цього лікар приймає рішення про їхнє призначення.

Протипоказання

Як і будь-яку медичну дію, продування та пневмомасаж мають низку своїх протипоказань. Вони не рекомендуються пацієнтам, які проходять лікування гострих та середніх отитів, та призначаються лише після одужання. Тоді вони допомагають позбутися спайок, частих наслідків цих перенесених захворювань.

Дії протипоказані також за наявності патологічного відокремлюваного носа – нежиті чи сильної закладеності носа.

Як відбувається продування

Фахівці клініки ЛОРИКА здійснюють класичний варіант – за методом Політцера. Це складний, багатоступінчастий та ефективний процес, який має проводитися лише досвідченим отоларингологом.

Незважаючи на своє призначення – покращувати слух, безпосередній вплив здійснюється через ніс. Перед початком готується носова порожнину: її очищають та обробляють спеціальними судинозвужувальними препаратами, щоб зменшити ризик виникнення набряку. У вже очищену та оброблену ніздрю ЛОР-фахівець вставляє наконечник балона, після чого стуляє своє вухо з вухом пацієнта. Далі людина виразно по складах говорить слово пароплав.

Коли людина вимовляє останній склад, балон Політцера стискають – і потік повітря вирушає до євстахієвої труби. Цей прийом дозволяє отоларинголог оцінити її прохідність. Якщо немає перешкод чи злипання, лікар почує шипіння. Клацніть при прослуховуванні означає, що є перешкоди для нормального перебігу повітря.

Найчастіше вуха продувають одночасно. Однак, якщо людина має відхилення в будові вуха або носа – наприклад, викривлення носової перегородки – оториноларинголог може по черзі направляти повітря в кожну ніздрю.

Якщо маніпуляція методом Політцера не принесла бажаного результату, для успішного лікування фахівець призначає продування катетером. Цей захід складніший: для його проведення спочатку в порожнину носа впорскують судинозвужувальний препарат, анестетик і тільки потім вводять катетер для безпосередньої дії.

Продування катетером вимагає чималої скрупульозності, точності та досвіду фахівця через маленький діаметр слухової труби. Важливо відзначити, що дія здійснюється під місцевою анестезією, пацієнт не відчуває дискомфорту. Отоларингологи клініки ЛОРИКА мають достатній досвід проведення таких складних маніпуляцій, що гарантує безпеку та позитивний ефект.

Як відбувається пневмомасаж

За допомогою спеціального апарату та балона Політцера ЛОР створює змінний тиск у вухах – за рахунок чергування коливань повітря барабанна перетинка починає рухатися і відповідальний за натяг і підтримку тиску м'яз стимулюється.

Такий масаж сприяє зменшенню застійних явищ у самій перетинці і порожнині, що знаходиться за нею. Він бореться зі спайками – частими наслідками отитів.

Критерії ефективності

Найчастіше отоларинголог визначає ефективність виробленої дії на підставі відчуттів пацієнта – якщо людина сама відчуває полегшення, процес справив ефект.

У більш складних випадках оториноларинголог може провести аудіометрію, щоб порівняти показники «до» і «після»Проте, в більшості випадків необхідності в цьому немає.

Стан вуха, барабанної перетинки та проходу перевіряється за допомогою отоскопії – це також допомагає відстежити ефективність та переконатися у позитивному ефекті.

Продування та пневмомасаж вух у клініці ЛОРИКА в Одесі

Для проведення цих процедур на настільки обмежених ділянках (діаметр євстахієвої труби, як правило, не перевищує 5 мм) мало знання теорії – висока точність та вивіреність рухів досягаються лише після численних тренувань. ЛОР-лікарі клініки ЛОРИКА – практикуючі професіонали з великим досвідом.

Наші фахівці проводять класичні, перевірені часом варіанти продування та пневмомасажу.

Статистика підтверджує: довіряючи нашим лікарям своє здоров'я, ви можете бути впевнені у швидкому та ефективному вирішенні своїх проблем. Наші пацієнти відзначають значні покращення вже після першої процедури.

Відео на тему

Подбайте про своє здоров'я

Запишіться на консультацію в смарт-клініку Лоріка онлайн.

Записатись
UA