• Захворювання
 • Ціни
 • Процедури
 • Контакти
 • Новини клініки

Промивання придаткових пазух носа шляхом переміщення (зозуля)

Промивання придаткових пазух носа методом переміщення (або промивання гайморових пазух носа – як звикли говорити пацієнти) – результативна процедура в оториноларингології, яка сприяє якнайшвидшому дренуванню (очищенню від патологічного вмісту) придаткових пазух носа.

Про процедуру Протипоказання та особливості Етапи процедури Промивання носа в Одесі в клініці ЛОРИКА
Також ви можете зателефонувати
+38 (048) 772 72 12
+38 (073) 772 72 12
+38 (067) 772 72 25
для попереднього запису
 

Про процедуру

У народі спосіб лікування називають «зозуля»: пацієнт промовляє «ку-ку-ку» у процесі процедури для більш комфортного її проведення Таке промивання носа дієве при лікуванні:

 • риносинусіту (фронтиту, етмоїдиту, гаймориту);
 • риніту (включаючи алергічну та хронічну форми);
 • аденоїдиту у дітей та підлітків.

При запальному процесі набряк слизової оболонки носа порушує вентиляцію придаткових пазух, через що утруднюється їхнє природне очищення. Набряк тканин провокує скупчення рідини, що є середовищем для розвитку патогенної мікрофлори. Гнійний вміст ускладнює патологію, з'являються неприємні симптоми, підвищується ризик ускладнень.

Промивання носа методом «зозулі» звільняє придаткові пазухи від застійного слизу та дозволяє локально впливати на уражені ділянки – хворий починає почуватися набагато краще, одужання прискорюється.

Протипоказання та особливості

«Зозуля» для промивання носа – проста і безболісна процедура, рекомендується дорослим (включаючи вагітних та годуючих мам) та дітям.

Протипоказаннями є:

 • схильність до носових кровотеч;
 • Епілептичні напади.

Для очищення пазух використовують антисептичні розчини комфортної (кімнатної) температури. Вони не тільки вимивають патологічний вміст механічним шляхом, але й додатково надають протизапальну, заспокійливу дію на слизову.

Якщо методика виконується кваліфікованим оториноларингологом, хворий відчуває мінімальний дискомфорт і стикається з ускладненнями. До них відносяться:

 • тимчасове подразнення слизової;
 • чхання;
 • тяжкість у придаткових пазухах;
 • почервоніння склер.

Промивання носа при гайморите і аденоїдите суттєво покращує стан хворого, полегшує носове дихання, сприяє зменшенню запалення та швидкому відновленню. Але проходити курс рекомендується у медичній установі, що спеціалізується на оториноларингології. В Одесі це смарт-клініка Лоріка.

Етапи процедури

Промивання носа («зозуля») варто довіряти досвідченому оториноларингологу. Особливої тривалої підготовки перед промиванням немає. У разі значної скрути носового дихання оториноларинголог може перед процедурою застосувати судинозвужувальні краплі, щоб полегшити процес. Медикаменти підбираються ЛОРом, виходячи зі стану хворого, його діагнозу, виявлених алергій та інших протипоказань.

 1. Людина приймає на кушетці зручне, розслаблене положення, лежачи на спині із закинутою назад головою.
 2. Лікар рівномірним струменем зі шприца вливає в одну ніздрю лікарський розчин і одночасно відсмоктує вміст вакуумним апаратом з іншої ніздрі.
 3. Пацієнту необхідно дотримуватись початкового положення тіла, спокійно і рівно дихати. У разі потрапляння ліків у горлянку пацієнту рекомендують говорити «ку-ку-ку-ку» протягом всієї процедури.
 4. Для кращого проникнення рідини носові пазухи ЛОР може періодично закривати одну з ніздрів.

Методика проста, не вимагає попереднього знеболювання. Єдина складність виникає у разі паніки у пацієнта. Тому важливо дотримуватись ритму дихання і не змінювати положення голови. Процес займає трохи більше 5 хвилин.

Результат помітний після першого сеансу, але оптимального ефекту оториноларинголог проводить курс з 4-10 промивань, залежно від тяжкості стану хворого. Медикаменти висмоктуються з порожнин вакуумним приладом, але допустимо їх незначне влучення в горлянку. У такому разі людині важливо залишатися спокійною та виконувати інструкції лікаря.

По завершенню хворий підводиться (при цьому можуть спостерігатися незначні виділення з носа). Рекомендується дотримуватись спокою протягом 30 хвилин і не виходити на вулицю відразу. Цей час необхідний відновлення нормальної роботи тканин та його захисту від можливого переохолодження, подразнення пилом чи іншими алергенами.

Промивання носа в Одесі в клініці ЛОРИКА

При синуситах та інших носових інфекціях дорослі та діти постійно відчувають неприємні симптоми: закладеність носа та вух, печіння та біль у слизовій оболонці, утруднене дихання. Швидко усунути їх та прискорити одужання допомагають різні процедури, включаючи промивання придаткових пазух носа шляхом переміщення. Пройти курс можна у Лоріці.

Тут на вас чекає кваліфікований і ввічливий персонал, передове обладнання, комфортні умови в процедурних кабінетах. Щоб потрапити на прийом у зручний для вас час, запишіться на консультацію до ЛОР по контактному телефону або на сайті.

Подбайте про своє здоров'я

Запишіться на консультацію в смарт-клініку Лоріка онлайн.

Записатись
UA