• Захворювання
  • Ціни
  • Процедури
  • Контакти
  • Новини клініки
Острый мастоидит

Гострий мастоїдит

15.08.2020

Гострий мастоїдит - це гостре запальне захворювання осередків соскоподібного відростка. Виникає найчастіше як ускладнення середнього отиту, зрідка внаслідок механічної травми соскоподібного відростка, з наступним занесенням інфекції в рану.

Симптоматика гострого мастоїдиту, часто, дається взнаки через деякий час після розвитку середнього отиту. Вона є біль, підвищення температури, наявність гнійних виділень з вуха, нарешті патагномонічними для захворювання симптомами є почервоніння, набряк завушної області, і відстовбурченість вушної раковини.
У наші дні отити рідко ускладнюються мастоїдитом.

Подібний розвиток хвороби говорить про недостатнє лікування, пізнє звернення до лікаря. Мастоїдит вимагає невідкладного лікування, важко йому піддається. Надалі, без належної терапії, інфекція може перейти на найближчі анатомічні утворення (лабіринт внутрішнього вуха, лицьовий нерв, мозкові оболонки), що призводить до повної втрати слуху, нападів запаморочення, паралічу або слабкості лицьової мускулатури, або навіть менінгіту.

Лікування мастоїдиту починають консервативно - З використанням антибактеріальних препаратів. У разі відсутності позитивної динаміки вдаються до оперативного втручання. Щоб не доводити справу до таких тяжких ускладнень – варто за перших ознак відиту (болі у вусі, погіршення слуху) звертатися до ЛОР-лікаря.

Як і було сказано вище: мастоїдит розвивається найчастіше лише як наслідок невилікуваного середнього отиту.

Статті на тему

Причини зниження слуху

Причини, через які може знизитися слух різноманітні, але якою б не була причина, перше, що потрібно зробити для її можливого усунення це записатися на прийом.

Поліноз

Поліноз – це сезонне алергічне захворювання. Клінічно поліноз проявляється у вигляді кон'юнктивіту та риніту. Довгий час вважалося, що в основі розвитку захворювання лежить контакт пацієнта.

Запалення слухової труби!

Слухова труба – важливий відділ нашого вуха. Вона з'єднує носоглотку із порожниною середнього вуха. «Труба» звучить трохи перебільшено, адже її довжина трохи більше ніж 6 см, …

UA