• Захворювання
 • Ціни
 • Процедури
 • Контакти
 • Новини клініки

Інфрачервона терапія

Інфрачервона терапія є особливим електромагнітним випромінюванням, яке позитивно впливають на загальний стан організму. Терапевтичний ефект ІКО (інфрачервоного опромінення) широко застосовується у багатьох галузях медицини, зокрема і отоларингології.

ІКО – безпечне опромінення Відео на тему Підготовка до процедури ІКО: етапи, особливості, обладнання Протипоказання до призначення інфрачервоної терапії Переваги інфрачервоного випромінювання Чому варто вибрати клініку ЛОРИКА в Одесі
Також ви можете зателефонувати
+38 (048) 772 72 12
+38 (073) 772 72 12
+38 (067) 772 72 25
для попереднього запису
 

ІКО – безпечне опромінення

Сприятливий вплив відбувається за рахунок здатності променів певного спектра пригнічувати розвиток патогенної мікрофлори, покращувати кровотік та обмін речовин у тканинах, активізувати імунну систему.

Зростаючий обсяг клінічних досліджень підтвердив корисність використання даного методу як неінвазивну медичну оздоровчу терапію. Інфрачервоне випромінювання має сильну протизапальну дію та забезпечує клітинний захист від окисного стресу, знищує бактерії, грибки та віруси, що робить його незамінним помічником при комплексному вирішенні проблем з ЛОР-органами.

Що являє собою інфрачервона терапія піднебінних мигдаликів і глотки

У сучасній медицині для лікування гострих та хронічних запальних процесів часто використовуються антибактеріальні препарати. Проте вони впливають як на вогнище запалення, а й у весь людський організм. Знижується імунітет, гине корисна мікрофлора. При стійкості патогенних мікробів до цих лікарських препаратів нерідко виникають ускладнення – ототоксичність, алергічні реакції, кардіо-, гепато-, нефротоксичність та інші неприємні наслідки.

Ускладнення виникають і натомість те, що продукти життєдіяльності хвороботворних мікробів потрапляють у кров і розносяться у всіх органах, отруюючи організм. Саме це призводить до болю в м'язах, надмірної стомлюваності, підвищення температури тіла, запальних процесів.

Найбільш поширені збудники хвороб дихальних шляхів – стафілококи. Було проведено чимало досліджень, які б підтверджували хороший результат використання променів далекого спектру для загибелі мікроорганізмів і патологічно змінених тканин без шкідливих наслідків для людини.

Амбулаторне лікування хронічного тонзиліту в Лоріці в обов'язковому порядку починається з промивання лакун піднебінних мигдаликів антисептичним розчином. Після чого пацієнту проводиться інфрачервоне опромінення піднебінних мигдаликів та задньої стінки глотки. Воно дозволяє охопити всі шари тканини та посилює лікувальний антибактеріальний ефект.

Попереднє промивання не використовується при фарингіті.

Коли необхідно ІКО при проблемах з піднебінними мигдаликами та ковткою

При хронічних захворюваннях застосовуються консервативні методи. Лікарі клініки Лоріка призначають комплексні процедури для досягнення максимальної ефективності. Визначення типу хвороботворних мікроорганізмів та їхньої чутливості до антибіотиків – обов'язкова умова якісної діагностики.

Крім медикаментозного впливу використовуються допоміжні методи, такі як промивання лакун мигдаликів, полоскання горла та інші, що підбираються фахівцем у кожному випадку індивідуально.

ІКО має не тільки протизапальну, гіпосенсибілізуючу, аналгетичну дію, але й імуностимулюючу, за рахунок чого в короткі терміни досягається хороший результат, відновлюється здоров'я лакун.

Використання методики вітається будь-якому етапі захворювання, але обов'язково призначається при хронічних захворюваннях верхніх дихальних шляхів. Причому може виконуватися як незалежне лікування, і у комплексної терапії з медикаментами.

Відео на тему

Підготовка до процедури

Опромінення інфрачервоними променями виправдане за таких захворювань:

 • хронічний тонзиліт;
 • гострий хронічний фарингіт.

Як правило, попередня підготовка відсутня. Додаткові розпорядження потрібні тільки при хронічному тонзиліті: отоларингологом промиваються лакуни піднебінних мигдаликів.

Необхідна кількість процедур залежить від форми та тяжкості конкретного випадку. Як правило, курс складає від 3 до 5 процедур.

ІКО: етапи, особливості, обладнання

ІКО є абсолютно безболісним процесом, що не викликає дискомфорту. У клініці Лоріка в Одесі здійснюється сучасним апаратом Mega. На вигляд цей прилад нагадує невеликий рупор. Спеціальна насадка щільно прилягає по краях рота, а ручка дозволяє людині зручно тримати апарат під час терапії. Тривалість процедури складає 5 хвилин.

Етапи проведення ІКО:

 1. Діагностика захворювання та визначення ступеня його тяжкості.
 2. Визначення медикаментозної терапії та необхідності застосування інших методів.
 3. Промивання лакун піднебінних мигдаликів антисептичним розчином при хронічному тонзиліті.
 4. Проведення інфрачервоного опромінення.
 5. При необхідності обробка задньої стінки глотки та піднебінних мигдаликів антисептичним розчином.

Важливий нюанс: Фізіотерапія – це лише частина лікування. Методика ІКО є одним із найважливіших етапів для нормалізації стану глотки та органів верхньої дихальної системи. Її рекомендують поєднувати з медичними препаратами та десенсибілізуючими засобами. Інакше опромінення не матиме належного ефекту. Щоб досягти правильного і довгострокового результату, необхідно чітко дотримуватися всіх вказівок ЛОР.

Через абсолютну безпеку відсутні особливості проведення ІКО для дітей. У той же час через недостатню вивченість впливу червоного світла на вагітних ІКО не рекомендується призначати жінкам, які чекають на дитину.

Протипоказання до призначення інфрачервоної терапії

Як і будь-яка інша процедура, інфрачервоне опромінення ЛОР-органів має низку протипоказань:

 • кровотеча або менструація - ІЧО ще більше посилить приплив крові;
 • гострі запальні та гнійні процеси, що важко протікають;
 • легенева недостатність;
 • епілепсія;
 • активна форма туберкульозу;
 • системні захворювання крові;
 • наявність у пацієнта доброякісних та злоякісних новоутворень;
 • ураження шкірних покривів;
 • серцева недостатність вище II ступеня (при будь-яких проблемах із серцем необхідна попередня
 • консультація з кардіологом);
 • підвищена функція щитовидної залози;
 • серйозні порушення обмінних функцій організму;
 • наявність штучних частин тіла;
 • проблеми з молочними залозами, що залежать від гормональної активності;
 • вагітність;
 • індивідуальна нестерпність.

За наявності будь-якого з перерахованих пунктів пацієнт обов'язково повинен повідомити про це лікаря. Виходячи з особливостей лікар ЛОР знайде інші можливі варіанти нормалізації роботи органів дихальної системи.

Переваги інфрачервоного випромінювання

Лікування відбувається за рахунок впливу електромагнітних променів на осередок запалення. Відсутня необхідність оперативного втручання. Також варто відзначити невисоку вартість цього методу порівняно з використанням лазерів різних типів.

Інфрачервоне опромінення надає великий позитивний вплив на організм, а саме:

 • має спазмолітичні та протизапальні властивості;
 • викликає загибель хвороботворних мікроорганізмів та сприяє знищенню та безпечному виведенню токсичних продуктів їх життєдіяльності;
 • стимулює кровотік;
 • має виражену імуностимулюючу дію;
 • підвищує ефективність застосування інших медичних методів;
 • не викликає опіків та інших ушкоджень, а також ракових змін шкіри;
 • дозволяє уникнути хірургічного втручання – видалення піднебінних мигдаликів.

Таким чином, інфрачервоне випромінювання, за відсутності протипоказань, має добре виражений терапевтичний ефект при лікуванні низки захворювань верхніх дихальних шляхів і є абсолютно безпечним для людини.

Чому варто вибрати клініку ЛОРИКА в Одесі

ЛОРИКА спеціалізується на оториноларингології, що дозволяє лікарям сконцентрувати свою увагу на вирішенні проблем, пов'язаних із вухом, горлом та носом. У клініці є найсучасніше обладнання, а її штат складають заслужені професіонали, які безперервно підвищують свою кваліфікацію.

Ми лікуємо хвороби, а чи не симптоми. І гарантуємо коректну постановку діагнозу та грамотну ЛОР-допомогу.

Подбайте про своє здоров'я

Запишіться на консультацію в смарт-клініку Лоріка онлайн.

Записатись
UA