• Захворювання
 • Ціни
 • Процедури
 • Контакти
 • Новини клініки

Видалення чужорідних тіл із ЛОР-органів

Одна з найчастіших причин звернення до отоларинголога – потрапляння сторонніх тіл до зовнішнього слухового проходу, загального носового ходу або горла. Найчастіше з цим діагнозом стикаються діти, хоч і дорослі нерідко страждають від подібної проблеми. Сторонні тіла, незалежно від розміру, мають бути вилучені обов'язково. Їхнє вилучення необхідно довірити отоларингологу, адже самостійне втручання може призвести до неприємних наслідків та ускладнень.

Види сторонніх тіл Складності виявлення та лікування захворювання Етапи вилучення та особливості поведінки пацієнта після процедури Режим пацієнта після процедури Чому варто звернутися до клініки ЛОРИКА Відео на тему
Також ви можете зателефонувати
+38 (048) 772 72 12
+38 (073) 772 72 12
+38 (067) 772 72 25
для попереднього запису
 

Види сторонніх тіл

Стороннім тілом може бути будь-який дрібний предмет. Найчастіше зустрічаються серед них:

 • комахи;
 • рослини;
 • фрагменти їжі;
 • дрібні іграшки;
 • дрібні деталі.

Попадання таких предметів в організм людини, ігнорування проблеми, невчасне звернення до лікаря можуть спричинити небезпечні хвороби вуха, горла, носа.

Стороннє тіло в гортані або горлянці – це найчастіше кісточка від риби. Гостра або щільна їжа, як правило, застряє під піднебінною дужкою або в піднебінній мигдалику.

Віск у слуховому проході – поширена проблема серед людей, які використовують вушні свічки. Часто ці процедури закінчуються невдало. Лікарі не рекомендують їх використовувати. Набагато простіше звернутися до лікаря та видалити сірчану пробку класичним способом.

Людині без медичної освіти важко ідентифікувати проблему та її локалізацію, адже для цього необхідно розуміти особливості анатомії. Наприклад, при спробі вилучити стороннє тіло у вусі є ризик травмувати барабанну перетинку, що може закінчитися порушенням слуху. Лікар-отоларинголог, який називається в народі «вухо горло ніс», використовує спеціальні інструменти для точного виявлення проблеми. Наявність сучасного ендоскопічного обладнання дозволяє більш точно встановити характер стороннього тіла, його місцезнаходження та полегшує вилучення.

Складності виявлення та лікування захворювання

Ідентифікація проблеми може значно ускладнюватись залежно від локалізації, симптоматики та часу знаходження стороннього предмета в організмі людини до моменту звернення до лікаря. Стороннє тіло в носі визначити набагато складніше, ніж у глотці або слуховому проході, адже носовий хід – довгий і має свої анатомічні особливості.

Складності вилучення предметів, що застрягли в горлянці, пов'язані з блювотним рефлексом. Для виконання всіх необхідних дій часто використовується анестетик.

Найбільші проблеми, як людині, і фахівцю, доставляють комахи. За відсутності порушень барабанної перетинки всередину вливається спирт, після чого проводиться процедура видалення, адже мертва нерухома комаха вилучити набагато простіше, ніж жива.

Нерідко люди ходять роками з неприємними відчуттями, перш ніж звернутися до лікаря. Фахівці клініки ЛОРИКА в Одесі стикалися з найбільш кричущими випадками та допомагали пацієнтам. Одна з таких історій — вилучена лікарем ЛОРИКИ кісточка від вишні, яка була в носі пацієнта кілька років. Предмет спровокував захворювання, для якого характерні приплив слизу та набряк. Таким чином організм природним способом намагався позбутися стороннього тіла.

Етапи вилучення та особливості поведінки пацієнта після процедури

У клініці Лоріка фахівці завжди приділяють особливу увагу діагностиці проблеми.

Процес вилучення виробляється у кілька етапів:

 1. Збір анамнезу. Пацієнт розповідає, що його турбує. У випадку маленьких дітей проблему описують батьки.
 2. Огляд та виявлення стороннього тіла. За потреби ендоскопічний огляд. Постановка діагнозу.
 3. Підбір найбільш сприятливого та безболісного способу видалення, виходячи з особливостей організму та ситуації.
 4. Вилучення.

Режим пацієнта після процедури

Після вилучення сторонніх предметів з носа отоларинголог може призначити промивання сольовим розчином та повторний огляд фахівця; кількість промивань залежить від виду стороннього тіла, і навіть часу перебування їх у організмі.

У разі травмування тканин та наявності набряку внаслідок самостійних спроб пацієнта позбутися проблеми призначаються місцеві протизапальні препарати.

Після вилучення стороннього тіла з горлянки призначаються полоскання фурациліном із сіллю, а також місцеві антисептики.

При проблемах з вухами обов'язково виписуються протизапальні засоби та повторні спостереження у отоларинголога.

Якщо до лікаря звернутися вчасно, найчастіше після вилучення відсутній будь-який режим догляду, оскільки проблема усувається професійно і без ускладнень, а головне майже відразу.

Чому варто звернутися до клініки ЛОРИКА

 

Наша клініка оснащена сучасним ендоскопічним обладнанням, завдяки чому фахівці з високою точністю визначають стороннє тіло, його характер та місцезнаходження. Процедура проводиться легко та швидко. Високий рівень обслуговування, а також кваліфікація лікарів дозволяють нашим пацієнтам завжди отримувати першокласну допомогу та максимально безболісне лікування.

Відео на тему

Подбайте про своє здоров'я

Запишіться на консультацію в смарт-клініку Лоріка онлайн.

Записатись
UA