• Захворювання
 • Ціни
 • Процедури
 • Контакти
 • Новини клініки
Також ви можете зателефонувати
+38 (048) 772 72 12
+38 (073) 772 72 12
+38 (067) 772 72 25
для попереднього запису
 

Особливості

ЛОР-захворювання – це різні захворювання ЛОР-органів: горла, носа та вух. ЛОР-органи анатомічно та функціонально близькі один до одного, тому хвороби, пов'язані з ними, об'єднані в одну групу. При контакті з будь-якою вірусною інфекцією, в першу чергу, страждають горло, ніс та вуха. Тому ЛОР-хвороби є одними з найчастіших як у дорослих, так і у дітей.

Небезпека таких захворювань – у ускладненнях. Якщо вчасно не звернутися до фахівця та не вилікуватися, постраждають інші органи: наприклад, трахея, бронхи, легені. І виникнуть більш небезпечні та складніші трахеїт, бронхіт, пневмонія.

Для хвороб ЛОР-органів характерна певна сезонність: в холодну пору року спостерігається сплеск захворювань серед дітей – це пов'язано із перебуванням у великих колективах у дитячих садках та школах. Взимку їм зазвичай передує вірусна інфекція, яка спричиняє ускладнення у вигляді хвороб вуха, інфекційних захворювань горла та носа. До посилювальних факторів також відносяться переохолодження, ослаблений з різних причин імунітет, одноманітне харчування, несприятливі умови проживання.

Навесні через зниження імунітету і натомість авітамінозу організм також легше піддається різним вірусним захворюванням, у яких виникають ускладнення у вигляді хвороб верхніх дихальних шляхів. Зазвичай на весну та осінь припадає період загострень хронічних захворювань:

У літній період в Одесі відзначається зростання ЛОР-захворювань серед дорослих. У цьому випадку на першому плані виявляються інші фактори ризику:

 • вживання охолоджених напоїв;
 • морозива;
 • купання у морській воді.

Часті в цей час отити і синусити. Якщо під час купання в море до носа потрапляє забруднена вода, виникає набряк носоглотки, порушується вентиляція придаткових пазух. Це призводить до запального процесу – синуситу. Те саме стосується отитів: забруднена морська вода, потрапляючи у вуха, провокує набряк і відбувається порушення вентиляції середнього вуха – виникає отит. Влітку також поширені зовнішні дифузні отити, що пов'язане з потраплянням води до слухових проходів.

Профілактика ЛОР-захворювань

Рекомендації щодо профілактики ЛОР-хвороб носять загальнозміцнюючий характер:

 • вживати вітаміни;
 • рослинні препарати з імуномодулюючою та імуностимулюючою дією;
 • по можливості уникати переохолодження, але при цьому достатній час перебувати на свіжому повітрі;
 • вести активний спосіб життя.

Це також дозволить не стимулювати загострення хронічних ЛОР-захворювань.

Ми рекомендуємо нашим пацієнтам за перших ознак захворювання показатися лікарю, щоб не допустити загострення або переходу в хронічну форму. Існують сучасні методи профілактики та лікування ЛОР-захворювань, які у цьому можуть допомогти.

Відео на тему

Наприклад, одним із ефективних методів лікування хронічного тонзиліту є санація лакун піднебінних мигдаликівяка забезпечує стійку ремісію. Клініка ЛОРИКА пропонує також фотодинамічну терапію для лікування хронічних ЛОР-захворювань – тонзилітів, отитів та ін. Цей сучасний метод є альтернативою хірургічному лікуванню хвороб слизової носа та хвороб горла у дітей та дорослих. Під час процедури лазер спрямовано впливає на запалені ділянки слизової оболонки мигдаликів або аденоїдів, внаслідок чого хворі тканини відмирають, але весь орган зберігається. Зазначимо, що в Одесі апаратів для фотодинамічної терапії лише три, і один із них – у нашій клініці.

Діагностика та лікування ЛОР-захворювань

Діагностика захворювань верхніх дихальних шляхів у клініці Лоріка проводиться за допомогою ендоскопічного апарату. Цей сучасний прилад є тонким зондом, обладнаним оптикою. Ендоскоп дозволяє лікареві проводити обстеження порожнин носа, носоглотки, а також зовнішнього слухового проходу. При цьому на екран виводиться детальна візуалізація запального процесу, зрозуміла як лікарю, а й пацієнту. Використання ендоскопа дозволяє більш чітко та правильно призначити лікування.

Під час проведення ендоскопічного обстеження (риноскопії) лікар має можливість:

 • побачити стан слизової носа, носової перегородки, носових ходів, носових раковин та носоглотки;
 • визначити наявність чи відсутність патологічного вмісту та, звичайно ж, локалізацію запального процесу.

Ендоскоп дозволяє досліджувати також слухові проходи, під збільшенням на моніторі можна побачити барабанну перетинку – це важливо для правильного встановлення діагнозу та підбору лікування. Незамінний ендоскоп під час проведення ларингоскопії - Візуалізації слизової оболонки гортані, голосових зв'язок, визначення рухливості голосових зв'язок, а також локалізації запального процесу.

Якщо порівнювати звичайний огляд у лікаря з ендоскопічним обстеженням, то ендоскопія більш інформативна, дозволяє правильно встановити діагноз, забезпечує індивідуальний підхід до проблеми кожного пацієнта та допомагає точніше призначити лікування.

Клініка ЛОРИКА пропонує комплексну діагностику та лікування ЛОР-захворювань, у тому числі з використанням фізіотерапевтичних методів. Наші лікарі:

 • проводять лікування лазером аденоїдитів;
 • використовують лазерну терапію при запальних процесах у слухових проходах;
 • проводять для пацієнтів небулайзерну терапію при лікуванні ларингітів та ларинготрахеїтів;
 • а також застосовують інфрачервоне опромінення мигдаликів та глотки при хронічному тонзиліті.

ЛОРИКА активно використовує практично фотодинамічну терапію для лікування хронічних тонзилітів та планує застосовувати цей метод для лікування інших ЛОР-захворювань.

Відео на тему

До речі, зараз існують перспективні методики, які допомагають позбавити людей залежності від судинозвужувальних препаратів (вазомоторний риніт) – і в нашій клініці ми також надаємо таку допомогу. Є методика, розрахована на одну процедуру, є більш тривалі методи лікування (внутрішньоносова безлікарська блокада, медикаментозна блокада). У практиці наших лікарів були пацієнти, у яких звичка до судинозвужувальних препаратів існувала протягом 15 років, і ми допомогли їм позбутися цієї залежності.

Найчастіше люди поводяться з такими захворюваннями, як:

 • гострі середні отити (гостре запалення середнього вуха);
 • тонзиліти;
 • синусити;
 • євстахіїти (запалення слизової оболонки слухової труби, що супроводжується зниженням слуху);
 • вазомоторні (медикаментозні) риніти.

Фахівці нашої клініки у своїй лікарській практиці стикаються:

 • з фурункулами зовнішнього слухового проходу та носа;
 • ангінами та паратонзилярними абсцесами;
 • атеромами на вушних раковинах та безліччю інших захворювань.

Приходять до нас пацієнти з віковими проблемами зниження слуху, які виникають на тлі погіршення кровообігу. Використовуючи доступні нам методи, ми прагнемо допомогти підтримати існуючий рівень звукосприйняття та уповільнити процес зниження слуху.

Ще одне поширене захворювання, з яким поводяться люди, – неврит слухового нерва (гостра сенсоневральна приглухуватість). Цей стан із раптовим зниженням слуху нерідко виникає на тлі інфекційних та вірусних захворювань, після травм і, як наслідок, судинних порушень. Для успішного лікування хвороби важливо якомога раніше звернутися до лікаря та повністю пройти призначений курс медикаментозного лікування. У цьому випадку з великою ймовірністю слух вдається повернути.

Лікарі клініки Лоріка надають невідкладну допомогу у гострих випадках і допомагають швидко усунути біль.

Переваги лікування у клініці Лоріка

Одужання пацієнта – найкраща реклама для лікаря та клініки. Для наших фахівців репутація – завжди на першому місці, ми беремо на себе повну відповідальність за діагноз, правильне лікування та одужання пацієнта.

Чому вам варто прийти саме до нас?

 • ми прагнемо бути чесними з тими, хто довіряє нам найцінніше – своє здоров'я: ми проводимо лише ті дослідження та робимо такі призначення, які допоможуть точно встановити діагноз та досягти головного результату – позбавлення від хвороби;
 • лікар працює з пацієнтом стільки часу, скільки необхідно для встановлення правильного діагнозу;
 • висококваліфікований персонал – усі співробітники клініки мають багаторічний досвід роботи, зокрема у сфері приватних медичних послуг;
 • ми впевнені: лікар має навчатися все життя – тому ми беремо участь у всіх тематичних конференціях та семінарах, які проводяться в Україні;
 • проводимо діагностику та лікування новими, перспективними методами;
 • у нас є інноваційне обладнання, якого немає в державних медустановах, і наш персонал має відмінні навички роботи на цьому обладнанні;
 • ми висуваємо високі вимоги до дотримання санітарних норм (використовуємо сучасні розчини для дезінфекції, проводимо стерилізацію на місці та утримуємо інструменти у стерильному стані протягом робочого дня (із застосуванням УФ-камер Панмед);
 • підтримуємо зв'язок з лікарями інших спеціалізацій, і тому наші пацієнти мають можливість отримати комплексну консультацію;
 • відсутність бюрократичних процедур та паперової тяганини – у нашій клініці лікар займається лише лікуванням пацієнтів;
 • у клініці використовується електронна історія хвороб пацієнтів;
 • з нами ви заощаджуєте час – лікар приймає за записом, щоб уникнути черг;
 • ми ставимося до наших пацієнтів як до друзів, і ми радіємо, коли вони здорові та благополучні.

Тепер ви знаєте про ЛОР-захворювання та професійну роботу смарт-клініки ЛОРИКА більше. І можете зрозуміти, у яких випадках вам та вашим близьким необхідно звертатися до наших спеціалістів. Будьте здорові!

 

Подбайте про своє здоров'я

Запишіться на консультацію в смарт-клініку Лоріка онлайн.

Записатись
UA