• Захворювання
  • Ціни
  • Процедури
  • Контакти
  • Новини клініки

Промивання лакун піднебінних мигдаликів

Промивання мигдаликів є одним із методів консервативного лікування та підтримки стану ремісії при хронічному тонзиліті.

 

Про процедуру Тонзиліт: що це і причини виникнення Особливості та етапи процедури Як відбувається промивання Як уникати появи тонзиліту, і чому це важливо
Також ви можете зателефонувати
+38 (048) 772 72 12
+38 (073) 772 72 12
+38 (067) 772 72 25
для попереднього запису
 

Про процедуру

Процедура полягає у видаленні з лакун патологічного вмісту та санації лімфоїдної тканини. Вся справа в тому, що при хронічних захворюваннях в борознах мигдаликів накопичуються пробки (залишки їжі, бактерії, що загинули, продукти життєдіяльності самих мигдаликів). В результаті організм не може нормально функціонувати, що призводить до різних ускладнень та симптомів, включаючи неприємний запах з рота. Промивання піднебінних мигдаликів дозволяє якісно усунути не тільки неприємні симптоми, але й досягти тривалої ремісії хронічного тонзиліту.

Тонзиліт: що це і причини виникнення

Тонзиліт – хронічний запальний процес піднебінних мигдаликів. Причин виникнення чимало: часті ангіни, проблеми шлунково-кишкового тракту, стоматологічні проблеми, зниження імунітету. Тонзиліт далеко не завжди має пряме відношення до горла, тому виявлення справжньої причини захворювання є дуже важливим.

У клініці ЛОРИКА в Одесі особлива увага приділяється етапу діагностики, адже лікування симптомів не дає необхідного результату – одужання. Тому отоларинголог, чи ЛОР, усунення проблеми може рекомендувати консультації інших фахівців – гастроентеролога, імунолога, стоматолога тощо.

Особливості та етапи процедури

Хронічний тонзиліт триває місяцями, роками і навіть десятиліттями, тому один курс промивання не допоможе позбавитися захворювання на все життя. На прийомі в клініці Лоріка лікар пояснить, що дана процедура є лише частиною комплексу заходів у боротьбі з тонзилітом.

Спеціальної підготовки до промивання немає. Після завершення процесу лікар ЛОР обробляє мигдалики антисептичним розчином та призначає медикаментозне лікування. Для якісної боротьби з хронічним тонзилітом необхідний як курс промивань, а й курс фізіотерапевтичних процедур. Після першого етапу лікування пацієнтові необхідно прийти на огляд за півроку, навіть якщо симптоми відсутні. Може знадобитися повторення процедур, якщо лікар побачить у цьому необхідність. Більш тривалого та стійкого ефекту дозволяє досягти промивання лакун мигдаликів у комплексі з фотодинамічною терапією.

Як відбувається промивання

Оториноларинголог використовує спеціальний шприц із насадками. За допомогою шпателя лікар притримує язик і промиває кожну лакуну. Завдяки налобному освітлювачу лікар бачить, які ділянки вимагають якіснішого очищення. З лакун видаляється патологічний вміст, одночасно з цим здійснюється санація лімфоїдної тканини (мигдалики зрошуються спеціальними протизапальними антисептичними розчинами).

У разі блювотного рефлексу у пацієнта лікар використовує місцевий анестетик, щоб його купірувати. Напередодні промивання таким людям рекомендують не їсти. За відсутності цієї проблеми процедура відбувається дуже легко.

Як правило, хворий відчуває полегшення після першої процедури. Проте пробки можуть бути в глибині мигдаликів. У таких випадках потрібна більша кількість промивань. Скільки саме визначає лікар залежно від стану пацієнта.

Для промивання у клініці ЛОРИКА в Одесі намагаються не використовувати антибіотики лише за необхідності. Наші фахівці віддають перевагу антисептичним розчинам, які мають антибактеріальну та протизапальну дію. (наприклад, мірамістин, хлоргексидин, бетадин).

Записатися на прийом до ЛОР-клініки ви можете за телефоном або на сайті. Ми завжди намагаємося підібрати найбільш вдалий час для вас, а також максимально оперативно провести огляд і розпочати лікування, щоб не посилювати наявну симптоматику і не доводити до ускладнень.

Як уникати появи тонзиліту, і чому це важливо

Тонзиліт – хвороба, при якій болить горло, але страждають насамперед серцевий м'яз, суглоби та нирки.. Затягуючи з процесом лікування або не звертаючи уваги на захворювання, пацієнт ризикує отримати розвиток серйозних проблем зі здоров'ям, які потребують тривалішого та серйознішого лікування.

Щоб зберегти здоров'я та подбати про нього заздалегідь, необхідно чітко виконувати рекомендації лікаря та, не чекаючи загострень, звертатися до досвідчених фахівців.

У жодному разі не варто самостійно видаляти пробки з лакун. Це призводить не тільки до пошкодження неба та мигдаликів, але й до проникнення запального процесу глибоко у тканині. У такій ситуації навіть найдосвідченіший отоларинголог не зможе обійтися без хірургічного втручання, щоб усунути проблему.

Якщо ви відчуваєте, що у вас болить горло, не ігноруйте перших симптомів, клініка ЛОРИКА пропонує якісне та результативне промивання мигдалин в Одесі. Наші фахівці завжди готові надати вам професійну допомогу та безпечно усунути будь-які захворювання верхніх дихальних шляхів.

Подбайте про своє здоров'я

Запишіться на консультацію в смарт-клініку Лоріка онлайн.

Записатись
UA