• Захворювання
 • Ціни
 • Процедури
 • Контакти
 • Новини клініки

Фотодинамічна терапія

Фотодинамічна терапія або ФДТ – сучасний метод лікування захворювань вуха, горла та носа, доступний пацієнтам клініки Лоріка в Одесі. В основі методики лежить вплив спрямованого світлового променя певної хвилі на уражені тканини, оброблені речовиною – фотосенсибілізатором. Випромінювання активізує фотохімічну реакцію: вивільняється синглетний кисень, що руйнує патогенну мікрофлору.

Про метод Показання та протипоказання Опис процедури Фотодинаміка – альтернатива видаленню мигдаликів Порівняння з кріодеструкцією Порівняння з механічним промиванням Результати фотодинаміки Фотодинамічна терапія у клініці ЛОРИКА в Одесі Відео на тему
Також ви можете зателефонувати
+38 (048) 772 72 12
+38 (073) 772 72 12
+38 (067) 772 72 25
для попереднього запису
 

Про метод

Цей метод довів свою результативність і застосовується не тільки в оториноларингології, а й в онкології, косметології, дерматології, гінекології та педіатрії. ФДТ відноситься до фізіотерапевтичних процедур, не призводить до розвитку резистентності мікроорганізмів до медикаментів, дозволяє уникнути оперативного втручання та зберегти цілісність тканин.

Показання та протипоказання

У ЛОР-практиці фотодинаміка застосовується для лікування таких захворювань, як синусити, тонзиліти, аденоїдити, отити. Медикаментозна терапія та традиційні види фізіопроцедур не завжди призводять до очікуваного результату – досягається тимчасове покращення стану та часткова ремісія. Це пов'язано з поступовим звиканням бактерій до медичних препаратів – вони стають стійкими, і ефективність лікування знижується. Фотодинаміка дозволяє уникнути цього процесу без необхідності хірургічного лікування.

Процедура не завдає хворому дискомфорту, не навантажує серцево-судинну та дихальну системи, безболісна, призначається пацієнтам будь-якого віку. До протипоказань належать індивідуальна непереносимість компонентів фотосенсибілізаторів та одночасна хіміотерапія у онкохворих.

Метод фотодинамічної терапії безпечний для дітей та літніх людей і має численні плюси:

 • можливість багаторазового застосування без погіршення результату чи прояву побічних ефектів;
 • відсутність місцевих та системних ускладнень;
 • додаткова стимуляція власних імунних сил організму;
 • відсутність рубців та шрамів на слизовій оболонці ураженого органу;
 • швидке поліпшення стану.

Але головною перевагою залишається відмова від хірургічних маніпуляцій та повне одужання пацієнта.

Опис процедури

У лікуванні хронічного тонзиліту відбувається поетапно. Спочатку пацієнту промивають лакуни піднебінних мигдаликів антисептичним розчином. При цьому з лакун вимиваються пробки, слизовий або гнійний вміст, фрагменти їжі. Така процедура проводиться три дні поспіль. Потім отоларинголог наносить на уражені ділянки фотосенсибілізатор з приємним ненав'язливим ароматом. Після розподілу препарату людина перебуває у спокої протягом 15-30 хвилин.

У цей час препарат проникає углиб уражених тканин. Речовина має вибіркову дію - накопичується виключно в мембранах бактерій і уражених клітин, не торкаючись здорових ділянок. Коли гель остаточно розподілився, починається процес фотодинаміки.

За допомогою спеціальної насадки створюється спрямований світловий промінь з певною довжиною хвилі, що «запускає» світлохімічну реакцію гелеподібної субстанції. Лікар ЛОР контролює переміщення лазера – спрямовує потік у кожну лакуну, доки не буде оброблена вся поверхня.

Процес не відчутний для хворого: він не відчуває ні печіння, ні поколювання, ні іншої дискомфортної дії. Не потрібне використання місцевої анестезії, що є ще однією перевагою процедури. Фотосенсибілізатор, реагуючи на світловий потік, починає руйнуватися із виділенням активного окислювача – кисню. Він впливає на уражені ділянки та патогенну мікрофлору, усуваючи їх.

Маніпуляція не вимагає госпіталізації, займає 30-40 хвилин, одразу після завершення пацієнт повертається до звичного ритму життя.

Фотодинаміка – альтернатива видаленню мигдаликів

Хронічний тонзиліт та аденоїдити у дітей та підлітків небезпечні не лише самі по собі: вони створюють вогнище інфекції в організмі та підвищують ризик захворюваності на ГРВІ, риніт, отит та інші інфекції вух, горла та носа. Регулярне запалення мигдаликів раніше лікувалося видаленням лімфоїдної тканини – тонзилектомією.

Але хірургічне втручання має недоліки:

 • болючість;
 • необхідність застосування місцевих анестетиків;
 • тривала реабілітація;
 • ризик рубцювання слизової та післяопераційних кровотеч;
 • вікові обмеження.

Операції протипоказані особам, які страждають на цукровий діабет, людям із хворобами крові, вагітним жінкам. Тому розробка ФДТ стала проривом в оториноларингології.

Фотодинаміка – альтернатива хірургічному видаленню лімфоїдної тканини. Методика не має вікових обмежень, безпечна для людей із тяжкими хронічними захворюваннями. Серед інших особливостей:

 • вплив на антибіотико-стійкі штами стафілокока, синьогнійної палички, інших збудників;
 • спрямовану бактерицидну дію: зачіпаються лише уражені ділянки та зони запалення, нормальна мікрофлора не гине;
 • мінімальні терміни непрацездатності: не потрібна тривала реабілітація.

Своєчасне застосування ФДТ дозволяє уникнути гнійних ускладнень, удвічі прискорити одужання та скоротити частоту рецидивів ЛОР-інфекцій.

Порівняння з кріодеструкцією

У ряді клінік для неоперативного лікування хронічного тонзиліту використовується кріодеструкція. Ця техніка також дозволяє уникнути розрізів на лімфоїдних утвореннях і вважається менш травматичною порівняно з класичною хірургією.

Однак кріодеструкція набагато болючіша і неприємніша процедура для пацієнта. Після неї відбувається відмирання тканин, за фактом некротична ангіна. Яка супроводжується підвищенням температури, слабкістю, болем та неприємним запахом у горлі. Відмирають як запалені ділянки, і здорові тканини, тоді як фотодинаміка спрямовано лише патогени.

Кріодеструкція далеко не завжди приносить бажаний ефект. А повноцінне відновлення триває два тижні. У той час як після фотодинаміки процес реабілітації займає значно менше часу.

Професійні отоларингологи вважають фотодинамічну терапію більш щадною та результативною методикою, що дозволяє зберегти орган. Тому краще записатися на ФДТ у Лоріці.

Порівняння з механічним промиванням

Запалення піднебінних мигдаликів лікується механічним промиванням бактерицидними розчинами. У лакунах утворюються гнійні пробки, що уповільнюють одужання і середовищем для розвитку бактерій. Їх видалення сприяє якнайшвидшому одужанню та активації місцевого імунітету.

Механічне промивання проводиться в кабінеті отоларинголога спеціальним приладом, що подає антисептик. Процес безболісний - рідина вимиває гній та інші скупчення з природних заглиблень. Після кожного сеансу людина зазнає поліпшення. Оскільки лакуни не заповнені пробками – підвищується результат використання місцевих антисептиків (таблеток, полоскань, спреїв).

Промивання лакун дають позитивний результат. Однак фотодинаміка – набагато ефективніша процедура. Тому у Лоріці після промивання рекомендують фотодинамічну терапію. Комплексне лікування матиме найкращий ефект.

Чому варто поєднувати промивання та фотодинаміку:

 • промивання не захищає від ризику рецидивів у майбутньому, а ФДТ зупиняє хронічні процеси та активізує місцевий імунітет – про ЛОР-хвороби можна надовго забути;
 • Антисептик знімає лише поверхневі гнійні скупчення, а фотосенсибілізатори впливають на глибокі шари.

Подробиці можна дізнатися у оториноларингологів клініки Лоріка в Одесі.

Результати фотодинаміки

Кількість сеансів підбирається оториноларингологом, виходячи з анамнезу хворого та його поточного стану. Значне покращення досягається після першої обробки, для підтримки результату можна проходити процедуру двічі на рік.

На завершення людина не стикається з дискомфортом, почувається добре і повертається до щоденної діяльності без необхідності тривалої реабілітації. Дія фотосенсибілізаторів тримається протягом місяця, тому ЛОР-лікарі рекомендують тимчасово відмовитися від засмаги, відвідування соляріїв, тривалого перебування під прямим сонячним промінням у будь-яку пору року.

Результати:

 • очищення лакун від гнійного вмісту та хвороботворних мікробів;
 • зняття запалення слизової оболонки;
 • поступове зменшення болючого вогнища до повного припинення болю;
 • стійка локальна бактерицидна дія;
 • відсутність шрамів та рубців;
 • активізація місцевого імунітету.

При хронічних ЛОР-інфекціях оториноларингологи рекомендують не поспішати з тонзилектомією або кріодеструкцією, а спочатку прийти на консультацію до ЛОРИКИ.

Фотодинамічна терапія у клініці ЛОРИКА в Одесі

Наша клініка пропонує клієнтам передові методики лікування ЛОР-захворювань. Серед наших особливостей:

 • сучасне обладнання для фотодинаміки;
 • штат кваліфікованих та досвідчених оториноларингологів;
 • компетентний середній медичний персонал;
 • відсутність черг та можливість запису у зручний для вас час.

Щоб пройти ФДТ, необхідно записатися на первинну консультацію до ЛОР. Після підтвердження діагнозу лікар скоригує схему лікування, переконається у відсутності протипоказань, детально розповість про майбутню маніпуляцію.

Підготовка не потрібна: дія безболісна, здійснюється без використання анестетиків. У ході терапії немає дискомфорту, печіння, різі чи інших хворобливих відчуттів – пацієнту необхідно розслабитися та довіритись професіоналу.

Після проведення процедури ЛОР цікавиться самопочуттям пацієнта. Якщо все гаразд – людина може одразу йти додому і займатися звичними справами без жодних обмежень.

У смарт-клініці Лоріка створені всі умови для швидкого та повного одужання пацієнтів будь-якого віку. Вузька спеціалізація на оториноларингології дозволяє нам пропонувати інноваційні та найрезультативніші техніки відновлення нормальної роботи ЛОР-системи «вухо-горло ніс». Дізнатися подробиці та записатися на консультацію до ЛОР-лікаря ви можете за контактним телефоном або на сайті.

Відео на тему

Подбайте про своє здоров'я

Запишіться на консультацію в смарт-клініку Лоріка онлайн.

Записатись
UA