• Захворювання
 • Ціни
 • Процедури
 • Контакти
 • Новини клініки

Блокада при ЛОР-захворюваннях

У оториноларингології поряд із місцевим не інвазивним лікуванням (промиванням, краплями, аплікаціями) застосовуються інвазивні методи, які довели свою терапевтичну ефективність у боротьбі з ринітами, тонзилітами, синуситами та іншими патологіями. Один із таких методів – лікарська блокада.

Про процедуру Внутрішньоносова блокада Відео на тему Внутрішньоглоточна блокада Переваги блокади Особливості лікування у клініці ЛОРИКА
Також ви можете зателефонувати
+38 (048) 772 72 12
+38 (073) 772 72 12
+38 (067) 772 72 25
для попереднього запису
 

Про процедуру

Блокада - це ін'єкційне введення препаратів безпосередньо в осередок захворювання для усунення болю, набряку та інших симптомів. Проводиться швидко та приносить практично миттєве полегшення. Тривалість дії залежить від вибраних ліків, тяжкості перебігу ЛОР-хвороб, індивідуальних особливостей організму.

У клініці Лоріка застосовуються різні види блокад, включаючи внутрішньоносову та блокаду задньої стінки глотки. Вони проводяться кваліфікованим оториноларингологом із застосуванням препаратів марки Heel.

Внутрішньоносова блокада

Ендоназальна або внутрішньоносова блокада призначається при діагностованому хронічному риніті, при якому консервативне лікування дає незначний і невиражений результат.

Також свідченнями до ін'єкцій є:

 • вазомоторний риніт;
 • розвиток залежності від судинозвужувальних крапель;
 • хвороба Меньєра;
 • реабілітаційний період після операцій на особі (для зняття набряку).

Введення лікарських препаратів знімає набряк та подразнення тканин слизової порожнини носа, носових раковин, нормалізує секрецію.

А також усуває такі неприємні симптоми, як:

 • сухість та печіння;
 • утруднене носове дихання;
 • набряк тканин – прискорюється їх загоєння.

Терапевтичний ефект залежить від застосовуваних препаратів. Їх визначає лікар залежно від стану та діагнозу пацієнта.

Внутрішньоносова блокада передбачає введення медикаментів у нижню частину носової раковини.. Для цього використовується тонка та коротка інсулінова голка. За рахунок її розміру болючість процедури знижується. Також для більш зручного проведення блокади лікар застосовує аплікаційну анестезію. Після введення препаратів ЛОР-лікар протягом кількох хвилин спостерігає реакцію хворого, і вже через невеликий проміжок часу пацієнт може повернутися до звичного ритму життя.

Для більшої ефективності процедура проводиться курсами: кількість ін'єкцій призначається лікарем залежно від діагнозу та стану людини.

Блокада проводиться не тільки при патології носа, але й дозволяє полегшити стан при таких захворюваннях ЛОР, як:

 • тонзиліт;
 • фарингіт;
 • травма щелепно-лицьової зони.

Процедура знімає больовий синдром, за рахунок своїх легких дратівливих властивостей покращує живлення навколишніх тканин та сприяє їх прискореній регенерації.

Крім лікарських засобів застосовуються безлікарські блокади. Отоларинголог краєм одноразової голки подразнює нижні носові раковини. У відповідь на це раковини рефлекторно зменшуються у розмірах, нормалізується носове дихання. Дія практично безболісна і здебільшого дає гарний результат. Тому серед пацієнтів користується популярністю.  

Відео на тему

Внутрішньоглоточна блокада

Передбачає введення ліків під слизову оболонку задньої глоткової стінки та дозволяє безпосередньо впливати на рефлексогенну зону для досягнення негайного терапевтичного результату.

Лікувальна блокада призначається при:

 • хронічні фарингіти – покращує стан тканин глотки, відновлює нормальну секрецію слизової оболонки;
 • розростання лімфоїдних фолікулів;
 • вираженому болючому набряку глотки.

Медикаменти вводяться лише після того, як ковткова стінка знеболюється за допомогою місцевих анестетиків. Як тільки область втрачає чутливість, ЛОР-фахівець шприцем вводить необхідну дозу лікарських засобів, роблячи кілька проколів у зонах найбільш вираженої патології.

Блокада задньої стінки глотки проводиться курсом: призначаються 5-10 ін'єкцій, які виробляють через день. У клініці ЛОРИКА процедура здійснюється кваліфікованим оториноларингологом та проходить комфортно. Після 2-3 ін'єкцій тому, хто звернувся за допомогою, стає значно легше.

Переваги блокади

Лікарські блокади відносять до неспецифічних методик терапії з мінімальною кількістю протипоказань. Вони проводяться амбулаторно, пацієнту не потрібно перебувати під тривалим наглядом ЛОР-лікаря.

Серед інших переваг:

 • швидке поліпшення стану, за рахунок того, що препарати вводяться безпосередньо в осередок патології;
 • виражений та стійкий ефект, який тримається від кількох місяців до кількох років, залежно від індивідуальних особливостей організму;
 • результативність навіть у тих випадках, коли консервативне лікування не допомагає;
 • мінімальні травматичність та дискомфорт: за рахунок використання якісної анестезії немає неприємних відчуттів.

Тому в Лоріці часто призначають лікарську блокаду для прискорення одужання.

Особливості лікування у клініці ЛОРИКА

З ЛОР-захворюваннями люди стикаються у будь-якому віці. Особливо важко піддаються терапії хронічні захворювання, пов'язані із утрудненням носового дихання. Постійне роздратування, набряк слизових оболонок носа та глотки суттєво погіршують якість життя людини: позначаються на настрої, знижують працездатність, перешкоджають нормальному сну та відпочинку. Застосування блокади у разі – оптимальний варіант істотного полегшення стану пацієнта.

Попередньо ЛОР-лікар вивчає анамнез того, хто звернувся, виявляє наявність медикаментозних алергій, спрямовує на діагностичні дослідження. Якщо протипоказання не виявлено, рекомендується курс блокад. Кількість ін'єкцій також підбирає отоларинголог.

У клініці Лоріка для лікувальної блокади використовуються сучасні сертифіковані препарати Heel. Вони мають ряд переваг:

 • максимальна безпека всім вікових груп;
 • швидкий та стійкий результат, що дозволяє скорочувати курс;
 • хороша переносимість та мінімальний ризик побічних ефектів.

Після введення коштів, ЛОР-лікар протягом певного часу спостерігає за станом пацієнта, після чого хворий повертається до звичних справ.

Вся процедура займає не більше 15 хвилин і не завдає болю людини. Застосування аплікаційної анестезії робить процедуру повністю безболісною і знімає як фізіологічний, а й психологічний дискомфорт.

Звертаючись до клініки ЛОРИКА для проведення блокад, ви отримуєте:

 • послугу компетентних та кваліфікованих фахівців, які постійно вдосконалюють свої навички та використовують у роботі передові методики терапії;
 • використання високоефективних та максимально безпечних препаратів, які довели свою результативність у ході клінічних досліджень;
 • повну увагу з боку лікарів та середнього медичного персоналу.

Задати додаткові запитання та записатися на прийом до оториноларингологу ви можете за контактними телефонами клініки ЛОРИКА в Одесі. Ми подбаємо про ваше здоров'я! Вухо, горло, ніс – наш профіль.

 

Вартість послуг

Внутрішньоносова безлікова блокада
50 гривень
Внутрішньоносова лікарська блокада з ліками та анестезією
70 гривень
Блокада лікарська з препаратом Heel + анестезія
200 гривень
Блокада задньої стінки горлянки
80 гривень
* Вартість послуг вказана станом на 05.12.2018 та може бути змінена з часом

Подбайте про своє здоров'я

Запишіться на консультацію в смарт-клініку Лоріка онлайн.

Записатись
UA